2019. május 23.
Három évvel ezelőtt két település megyénkben először vállalkozott arra a nagy kihívásra, hogy megpályázza a Magyar Vöröskereszttől a Humanitárius Település címet: Hajdúböszörmény és Komádi. A név ugyanis nagyon szigorú feltételekhez kötött: meghatározzák a lakosságban a véradók, a tagság arányát, az önkormányzat együttműködését humanitárius ügyekben.
Mind a két város teljesítette a követelményeket. Hajdúböszörmény hazánk legnagyobb lélekszámú Humanitárius Települése lett akkor. Tavaly megerősítették címüket – tartva a régi arányokat, és teljesítve az új feladatokat – és márványtáblát nyertek. 2019-ben már 3. éve „állják a sarat”, és településeik határain is hirdethetik a városba lépőknek, hogy egy jó ügyeket képviselő, Humanitárius Településre érkeznek meg. 2018-ben ehhez a vöröskeresztes kihíváshoz csatlakozott Váncsod is. Belépett a különleges városok körébe. Idén, 2019-ben, megerősítette címét, és márványáblát kapott a Magyar Vöröskereszttől a település.


További híreink
Közelgő események