Ukrajnai menekültekkel foglalkozó önkéntesek készültek fel a további szolgálatra a Magyar Vöröskereszt dél-alföldi régiójának tréningjén 2023. augusztus 3-4-én, Balatonszárszón.
Aktívan részt vettek az intenzív, kétnapos tréningen, melyen az első perctől vöröskeresztes szellemiségű csapat alakult ki a 28 résztvevőből. Közülük 4 önkéntes Hajdú-Bihar vármegyéből érkezett. Ők a 2022- márciusi határmenti szolgálatban, majd a később, a vármegyében tartózkodókat segítő feladatokban vállaltak szerepet.
A tréningen a többiekkel együtt átismételték a Vöröskereszt – a minden szempont feletti humanitárius segítségnyújtást szolgáló –alapelveit, s a nemzetközi konfliktusok idején különösen fontos emblémavédelmi tudnivalókat. A pszichológiai elsősegélynyújtás módszereit és a nemzetközi keresőszolgálat működését ismerték meg ezután. Betekintést kaptak abba is, hogyan valósítható meg a Vöröskereszt hálózatában a biztonságos és elérhető humanitárius segítségnyújtás.
További fotók és videók vármegyei
Facebook-oldalunkon tekinthetőek meg.