Szűrtek, tanácsot adtak és példát is mutattak az egészséges életmódra a Magyar Vöröskereszt Hajdúnánás területi szervezetének önkéntesei és munkatársai a Talpra Görbeháza című programon március 15-én: a sportversenyen részt vett és az első 3 közé bejutott a Görbeházi Alapszervezet elnöke és a Hajdúnánás területi elnök.
Tapsot érdemel a Talpra Görbeháza című rendezvény 38 résztvevője – 27 nő, 9 férfi és 2 gyermek –, aki fontosnak tartotta az egészségét, és jelentkezett a Magyar Vöröskereszt Hajdúnánás Területi Szervezetének egészségi vizsgálataira!
Taps jár a Vöröskereszt szakembereinek, önkénteseinek és munkatársainak, akik szűrtek és egészségügyi tanácsokat adtak a program résztvevőinek.
Két szűrés közt nyeregbe szálltak
Tapsolunk Dr. Antal Lászlónak, a Magyar Vöröskereszt Görbeházi Alapszervezete elnökének, aki 5 km kerékpározásban korosztályosan 2. és összesítetten 3. helyezést ért el, és ugyanakkora taps kíséri Dézsi Ágnes Zsófia, a Magyar Vöröskereszt Hajdúnánás Területi Szervezet vezetője teljesítményét, aki szintén 5 km-es távon indult, majd korosztályosan és összesített szinten is 2. helyezés ért el.

Dézsi Ágnes Zsófia területi vezető a versenyen
Március 15-én a Görbeházi Széchenyi István Általános Iskolában szervezték meg az átmozgató és az egészséget is szolgáló sportnapot, amelyen a Magyar Vöröskereszt Hajdúnánás területi munkatársai és önkéntesei vérnyomás-, vércukorszint-, koleszterin- és hemoglobinszint-mérést tartottak, és szükség esetén tanáccsal segítették a hozzájuk forduló résztvevőket.