Elérhetőség:
Magyar Vöröskereszt Hajdú-Bihar Vármegyei Szervezet Oktatási és Vizsgaközpont
Cím: 4025 Debrecen, Hatvan utca 37.
Email: vizsgakozpont@voroskereszt.hu
Telefon: 52/316-330, 52/316-679
Jelentkezzen közúti elsősegélynyújtó vizsgára elektronikus úton az alábbi címen:
http://hajdubihar.voroskereszt.hu/
Kiemelt feladatunk a társadalmi elsősegélynyújtás
Stratégiánkban és feladatrendszerünkben kiemelt jelentőséggel bír és nagy hagyománnyal rendelkezik a társadalmi elsősegélynyújtás területe. Ennek keretében széleskörű tevékenységi kör mentén vállaljuk fel az elsősegélynyújtás népszerűsítését, oktatását és kapcsolódó projektek szervezését.
Tevékenységek, programok
Háttér
Szervezetünk 1881-es megalakulása óta vesz részt az önkéntes elsősegélynyújtók szervezésében és képzésében. Az elsősegélynyújtás tevékenysége humanitárius cselekedet, vagyis az áldozat részére biztosított segítség/támogatás közben az elsősegélynyújtó – többek között – az önzetlenség és empatikusság emberi értékeiről tesz tanúbizonyságot. Szakszerű beavatkozásunkkal életet is menthetünk, melynek létjogosultsága felgyorsult és veszélyekkel teli világunkban egyre nagyobb.
Az ember élete során számos alkalommal kerül olyan helyzetbe, mikor segítségre van szüksége – erre előre lehet és kell is készülni. Szerepet vállalunk abban, hogy Magyarországon minél több ember elsajátítsa a szakszerű elsősegélynyújtás módszereit, és igény fogalmazódjon meg arra, hogy akarjunk és szakszerűen képesek is legyünk segíteni a bajbajutottakon.
Szabályozási környezet
1. a Magyar Vöröskeresztről szóló 1993.évi XL. törvény 2.§ (1) e.
„A Vöröskereszt – alaptevékenysége körében – a következő feladatokat látja el: …egészségneveléssel, házigondozó szolgálat kialakításával, elsősegélynyújtás oktatásával, továbbá a rendelkezésére álló eszközökkel hozzájárul az élet- és egészségvédelemhez”
2. Magyar Vöröskereszt Stratégia 2020 2. fő cél – Az egészséges és biztonságos élet elősegítése, a környezet védelme.
Az emberi élet és méltóság védelme a Vöröskereszt munkájának alapja. A Magyar Vöröskereszt meghatározó tényezője legyen a lakosság egészséges életmódját és biztonságos életfeltételeit segítő tevékenységeknek, beleértve a tudatformáló, nevelő tevékenységeket is. Ebbe egyaránt beletartozik az emberek mentális és fizikai egészsége, valamint az a készség is, amellyel más embereken segíteni tud.