Vöröskereszt

Magyar Vöröskereszt
Hajdú-Bihar Vármegyei
Szervezete

Vöröskereszt
Vöröskereszt

Fejlesztő, stresszoldó játékokkal a Sziget-kék születésnapján

dátum2024. július 30.
Mesés, játékos és családias hangulathoz csatlakozott a Magyar Vöröskereszt Hajdú-Bihar Vármegyei és Debrecen Területi Szervezete 2024. 07. 27-én: a Sziget-kék Tematikus Játszópark 2. születésnapi ünnepségéhez (egészen pontosan annak második napjához). A munkatársak fejlesztő, szeretetteli és a humanitás szemléletét is hordozó játékokba vonták be a gyermekeket, családokat.
 

A kisebb és nagyobb gyerekek feloldódtak, szinte minden játékot kipróbáltak; a Vöröskereszt-kirakókat, a színezőket, a társasjátékokat. Többen megnézték a Vöröskereszt alapelveit gyermekszemnek szólóan közvetítő animációs filmet. A nagyobbak önállóan, a kisebbek segítséggel töltötték ki a Piroska mesés történetébe ágyazott elsősegélynyújtó totót. A fiatalok vissza-visszatértek a Vöröskereszt standjához, közben arcfestés került rájuk, más standoknál készített kézműves alkotásaikat hozták magukkal lelkesen.

A rendezvény centrumában a fiatalok részesei voltak a mesemondó, zenés és színházi programoknak is, és a nap fénypontján mindenkinek jutott egy finom falat 100-szeletes tortából.
 
 A fotókat Facebook-oldalunkon megtekinthetik, illetve néhány kép e helyen Galériánkba is kikerült.
 

CsakPONTTovábbi híreink

Balmazújváros - Hajdúszoboszló területi elsősegélynyújtó versenye
Április 14.-én került megrendezésre a Balmazújváros – Hajdúszoboszló Területi Szervezet Ifjúsági Elsősegélynyújtó versenyének területi fordulója. A rendezvénynek a hajdúszoboszlói Kovács Máté Művelődési Központ adott helyet.
Bővebben »
Közöd!
Gondoltad volna, hogy Magyarországon évente több 10,000 fiatal végez önkéntes munkát? Pincemúzeum-építés Máriakéménden, használt cuccok piaca Miskolcon, élelmiszer-gyűjtés rászoruló gyermekeknek Budapesten.
Bővebben »
Megyei elsősegélynyújtó verseny
Bővebben »

CsakPONTKözelgő események

2020. január 10.
Jól indul az év, ha vért ad! – közelgő véradások
Boldog új évet, bőséget, sok sikert az élet minden terén – kívánják minden donornak a Magyar Vöröskereszt Hajdú-Bihar Megyei Szervezetének véradószervezői. Nem csak a véradás közérdekű volta miatt örülnek minden donornak, hanem azért is: mert aki vért ad, az maga is egészséges. Az előttünk álló napokban az alábbi helyszíneken és időpontokban várják a mindennapok csendes hőseit az önkéntesek és munkatársak. Hajdúnánáson minden donort ajándékkal is meglepik a vöröskeresztesek.
Részletek »
2020. január 15.
Tudd és tedd az elsősegélynyújtást! – mi megtanítjuk
Közúti és munkahelyi elsősegélynyújtás-tanfolyamok indulnak január végén. Még van hely az érdeklődőknek, akár csak a január 15-i közúti elsősegélynyújtó vizsgára.
Részletek »
2020. január 27.
Készülj a versenyre! - izgalmas, vidám, jó ügyet szolgál!
Pár hónap és indulnak az Országos elsősegélynyújtó verseny fordulói. Érdemes mihamarabb jelentkezni és felkészülni az érdekes, motiváló, közérdeket szolgáló megméretésre, melyet minden évben látványos, élethű és magas szakmai színvonalú gyakorlati helyszínekkel szerveznek meg a Magyar Vöröskereszt Hajdú-Bihar megyei munkatársai.
Részletek »